Aktuality

10. 6. 2024 - Okresní kolo ve Vitejevsi

V sobotu 1.6. se zúčastnil tým žen a dorostenek okresního kola ve Vitejevsi. Oba týmy se lišily pouze dvěma členkami. Dorostenky postoupily do kraje z 1. místa. Ženy vybojovaly 2. místo a tím si také zajistily postup na kraj. Gratulujeme

Hasiči ženy 2024

Fotogalerie

25. 5. 2024 - Okresní kolo hry Plamen Trstěnice

Ve dnech 24. a 25.5. se konalo v Trstenici okresní kolo hry Plamen. Přestože počasí úplně na jedničku nevyšlo, organizátoři byli skvěle připraveni. Naši mladší žáci do toho šlapali a vybojovali bronzové medaile. Starší bohužel z důvodu nedostatku dětí nastoupili pouze ve dvou disciplínách z pěti a přesto nebyli poslední.

Mladí hasiči SDH Desná

Fotogalerie

19. 1. 2024 - Výroční valná hromada

V pátek 19. ledna se uskutečnila Výroční valná hromada, zázemí nám poskytl kulturní dům v Pořící.

Byli předneseny zprávy o činnosti sboru za uplynulý rok a předány vyznamenání a ocenění. 

Výroční valná hromada 

 

Fotogalerie

19. 8. 2023 - Desenský pohár 2023

Desenský pohár - závody mladších a starších žáků v disciplínách požárního sportu. Projekt byl zaměřen na realizaci pořádání 1. ročníku závodů starších a mladších žáku v disciplínách požárního útoku a běhu na 60m s překážkami. Závod byl otevřen pro závodníky do 15ti let z celé ČR. Celý projekt byl pořadatelsky zajištěn Sborem dobrovolných hasičů Desná za podpory PARDUBICKÉHO KRAJE. Dotace byla smysluplně využita na zabezpečení pořadatelství závodů a především na věcné odměny za výkony jednotlivých soutěžních týmů a jednotlivců. Dotačně podpořenou akci Pardubickým krajem, lze z pořadatelského hlediska hodnotit jenom pozitivně. Závod proběhl bez větších problémů, za účasti velkého množství startujících týmů a jednotlivců. Vyšlo bezvadně také počasí, což je důležité a k vidění bylo mnoho sportovních výkonů na velmi vysoké úrovní. Nejdůležitějším faktem pro hodnocení realizované akce je, že děti z tohoto závodu odjížděli spokojené a to díky jak předvedeným sportovním výkonům, tak také díky ocenění které obdrželi v podobě diplomů, medailí, pohárů a krásných věcných cen.

Fotografie ze soutěže

21. 1. 2023 - Ples a karneval

Hasičský ples a karneval 2023

Více informací

5. 11. 2022 - Vyhlášení okresní ligy Svitavska 2022

Nejoblíbenější závod v požárním útoku

Letošní vyhlášení proběhlo pod záštitou našeho sboru v kulturním domě v Poříčí. Konalo se 5. 11. od 18 hodin. Jelikož letošní ročník ligy byl jubilejní 20., bylo co slavit. Když se vše vyhlásilo, nastal čas na zábavu. K tanci nám hrála kapela Mix. Musím říci, že si myslím, že se u nás všem líbilo, jelikož i ve 3 hodiny ráno byl taneční parket stále plný. Celkově se nám vyhlášení povedlo a jsme natěšeni na další sezónu. Během vyhlášení probíhalo mezi účastníky hlasování o nejoblíbenější závod, kde jsme si vysložili nejvíce hlasů.

Na závěr bych ještě ráda uvedla, jak dopadly naše týmy: SDH Desná A muži – 12. místo, 71 bodů, nejlepší čas 17,60s SDH Desná B muži – 17. místo, 58 bodů, nejlepší čas 17,77s SDH Desná ženy – 9. místo, 23 bodů, nejlepší čas 18,71s.

Fotogalerie

30. 8. 2022 - Letní „přívesnický” tábor

Tábor

Po dlouhém přemýšlení a přípravách jsme letos, stejně jako minulý rok, zvolili letní pobyt formou přívesnického tábora, letos na téma námořníci. Táboru se účastnilo 30 dětí, na které každý den dohlíželi 4 vedoucí. Děti se ocitly v námořnické akademii a musely prokázat různé dovednosti, aby mohly získat námořnickou licenci. V pondělí nám počasí vůbec nepřálo, byla zima a téměř celý den pršelo, proto jsme většinu dne strávili v budově a pod novou pergolou. Během prvního dne probíhalo hlavně seznamování a vzájemné poznávání. Na zahřátí si dali kluci a holky taneční souboj, který skončil nerozhodně. Poté jsme si všichni společně zatančili Makarenu. V úterý jsme se vydali na výlet do Litomyšle. Tam jsme navštívili „mořské potvory” – exotická zvířata na SZAT Litomyšl. Následovala návštěva dětského hřiště, odměna zmrzlinou a návrat zpět do tábora. Ve středu se konečně umoudřilo počasí a přestalo pršet. Tento den se naplno rozjel velký boj o body a díly lodi, které musely děti posbírat, aby získaly své licence. Ukázaly nám tedy, jak vysoko vyskočí, jak nízko podlezou, prošly námořnickou štafetou a poměřovaly své síly v přetahované. Ve čtvrtek děti absolvovaly šipkovanou, abychom ověřili, zda se umí orientovat na moři. Poslední den, tedy v pátek, děti luštily šifru a dokončovaly stavbu lodí. Oslavili jsme také jedny narozeniny a pak nás už čekalo slavnostní zakončení a udělení licencí, které se událo u rybníka. Každé z dětí bylo pasováno na námořníka a obdrželo několik drobností na památku. Poslední večer a noc měly děti možnost strávit na hřišti, nakonec přespávalo 18 odvážných. Překvapením pro děti byl večerní výlet do letního kina do Lubné na pohádku Tajemství staré bambitky 2. Po návratu se všude okolo blýskalo, přesto jsme zalehli ven pod párty stany a pod pergolu. V noci nás vyhnal déšť do boudy, ale přesun jsme zvládli bez problémů a děti si to moc užily. Řekly bychom, že se dětem s námi líbilo, protože se hned ptaly, jestli se sejdeme zase příští rok. Musíme říct, že lepší zázemí na tábor bychom leckde těžko hledali a jsme rády, že toto máme u nás na Desné. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách i realizaci tábora a také všem účastníkům.

Fotogalerie

20. 8. 2022 - Soutěž na Desné 2022

Vyřazovací duel v požárním útoku

Již tradičně se u nás ke konci srpna na Desné konal jeden ze závodů seriálu Okresní liga Svitavska. Letos jsme ale představili novinku, která nám soutěž hodně urychlila. Na hřišti jsme se sešli 20. 8. v 10 hodin. Po slavnostním zahájení jsme začali s kategorií mužů. Start tedy proběhl tak jako vždy. My jsme se ale letos rozhodli využít obě tartanové základny na maximum, a tak jsme uspořádali paralelní závod mužů a žen. Muži startovali z červené základny, ženy ze zelené. Prvních 7 útoků mužů proběhlo samostatně, aby nedocházelo ke kolizím mezi týmy a poté se závod rozběhl na obou základnách. Týmy se tedy střídaly a musím uznat, že vše šlo jako po másle. Nejen souhra závodních týmů, ale hlavně spolupráce našich členů při organizaci soutěže se vyplatila. Nejprve jsme si nebyli moc jistí, jak to vše dopadne, ale až na pár drobných nedostatků bylo vše perfektní. Od prezence, přes kiosek, časomíru, komentátory závodu, technickou četu a tak dále. Co se týče ohlasů závodníků, tak vesměs všichni byli spokojeni. Jedním z měřítek úspěchu bylo nejspíše to, že základní kolo soutěže skončilo cca o 2 hodiny dříve než tomu bývá normálně. Nyní by se asi hodilo zmínit, jak se nám v základním kole dařilo. Jako první se na domácí půdě předvedli muži A, kteří si zapsali čas 18,85s a brali výsledné 13. místo. Jako další se nám předvedli muži B s bohužel neplatným pokusem. Jako poslední z našich se ukázaly ženy. Ty zaběhly 19,64s a braly 11. místo.

Po základním kole nás letos ještě čekal DESENSKÝ DUEL, jehož principem je paralelní start dvou družstev, která mezi sebou soutěží. Kdo sestříkne rychleji, postupuje do dalšího kola v pavoukovi. Desenské týmy se bohužel do velkého finále nedostaly. Ženy skončily hned v prvním duelu s Oldřiší C, muži se dostali přes Osík, ale Zderaz je bohužel během dalšího duelu zastavila. Vítězkami se staly ženy z Nedvězí a vítězi muži ze Zderaze.

 Fotogalerie

19. 6. 2022 - Krajské kole PS v Pardubicích

Naši muži na včerejším krajském kole PS v Pardubicích vybojovali úžasné (a troufám si říct, že i historické) 2. místo!

Ještě jednou moc gratulujeme!

 

Stupně vítězů

 

Fotogalerie

 

 

20. 8. 2021 - Letní prázdninový camp

 

Jelikož na jaře i v létě byla situace ohledně covidu ještě dost nejistá, rozhodli jsme se letošní hasičský tábor strávit na hřišti jako „přívesnický“ tábor, který fungoval během dne a na noc chodily děti domů. Takto to více vyhovovalo dětem, které nerady spí mimo domov. Na hřišti se každý den scházelo 20 – 25 dětí od 5 do 11 let, které hlídali 4 vedoucí. Měli jsme připravený program vyplněný hrami, tvořením i malováním. V pondělí kromě her děti vytvářely vlajku a batikovaly trička. V úterý absolvovaly kurz první pomoci se zkušenou školitelkou z Českého červeného kříže. Ve čtvrtek jsme navštívili záchrannou stanici volně žijících živočichů na Pasíčkách. Děti chodily domů nadšené každý den a tábor se jim velmi líbil.

 

 

Fotogalerie

14. 8. 2021 - Soutěž OLSY 2021

14. srpna se u nás na hřišti konal 4. závod Okresní ligy Svitavska pro rok 2021. Přípravy na něj proběhly již den předem, kdy jsme jako každý rok připravovali zázemí pro diváky a běžeckou dráhu. Vše šlo jako po másle, především díky již vybudovanému a funkčnímu kiosku na hřišti. Celkem se dostavilo 14 družstev žen, 26 týmů mužů a 5 týmů seniorů. Počasí nám přálo, tudíž byly ideální podmínky pro špičkové výkony. Pár týmů tyto podmínky využilo – v mužích byla pokořena hranice 16 vteřin hned třikrát. Postaraly se o to týmy, které se umístily na stupních vítězů: Letohrad Orlice B (16,84), Široký Důl A(16,85) a Pomezí A(16,94). Dařilo se i ženám, vítězný čas měl hodnotu 17,97 a postaraly se o to ženy z Kamence A. Medaili za druhé místo si odvezly ženy z Hartmanic (18,17) a ze třetího místa se radovali v Širokém Dole (18,26). Co se seniorů týče, stupně vítězů vypadaly takto: první se umístili senioři ze Sádku (16,26), druhé místo obsadil Perálec (16,27) a třetí místo patřilo Oldřiši (16,55).

Výkony našich týmů byly dosti rozmanité. Mužům se docela zadařilo – tým A se s časem 17,39 umístil na báječném 6. místě, tým B s časem 18,54 obsadil místo 13. Senioři měli smůlu, jelikož jim s časem 16,67 utekla bedna pouze o 12 setin. Poprvé v letošní sezoně nastoupily dva týmy žen. Tým A se bohužel moc nepředvedl a po součtu chyb s časem 35,47 obsadil 11. místo. O větší radost se postaral tým B, který s časem 18,78 bral 6. místo. Jednalo se tedy o mix výkonů.

Celkově bych naši soutěž zhodnotila pozitivně. Počasí bylo skvělé, občerstvení perfektní a hlavně všichni byli spokojeni, což je pro nás to nejdůležitější. Doufáme, že příští rok se nám podaří minimálně stejně tak dobrá soutěž jako letos. Úplně na závěr bych chtěla jménem sboru poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci soutěže a pomohli nám tento den zrealizovat.

Soutěž na Desné

 

Fotogalerie

2. 7. 2021 - Tornádo na jižní Moravě

Někteří z našich mužů se ve dnech 1. a 2. července 2021 účastnili dobrovolnické pomoci v obcích Moravská Nová Ves a Hrušky, které byly zasaženy tornádem. Mimo jiné jsme na pomoc přispěli výdělkem z našeho hasičského kiosku. Doufáme, že jsme jim alespoň trochu pomohli a že se všechny obce co nejdříve vrátí do provozuschopného stavu.

 

Fotogalerie